آقای جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و محمود حجتی، وزیر کشاورزی در راس هیاتی از مسئولان کشوری، 10 فروردین 1394، از پروژه‌های گردشگری، کشاورزی و صنعتی حوزه روستایی شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه بازدید کردند. 
یکی از برنامه‌های این بازدید آشنایی با طرح حبله‌رود و بازدید از اقدامات اجرایی آن از جمله کارگاه تولید عرقیات و اسانس گیاهان دارویی بود. کارگاه تولید عرقیات و اسانس از گیاهان دارویی توسط شرکت تعاونی ریزبرگ البرز با همت زنان روستای لزور و حمایت‌های طرح حبله رود ایجاد شده است.
همچنین، شرکت تعاونی فوق الذکر نیز به همت مردم روستا و با حمایت و راهنمایی‌های طرح حبله‌رود در این روستا فعالیت می‌کند.  ‌ 
در جریان این بازدید، آقای جزی، مدیر اجرایی ملی طرح حبله رود توضیحاتی در خصوص این طرح، سابقه و اقدامات آن برای حاضرین ارائه کرد، همچنین در ارتباط با آمایش حوزه‌ای با نگاه بر مدیریت جامع حوزه آبخیز که برای نخستین بار در کشور در سطح 2/1 میلیون هکتاری شامل 5 شهرستان از دو استان سمنان و تهران انجام شده است، توضیحاتی ارائه نمود. وی بر اهمیت مدیریت حوزه آبخیز و توان یک سرزمین اشاره کرد و تاکید نمود که اجرای پروژه‌ها و اقدامات توسعه‌ای بدون در نظر گرفتن توان سرزمین، همکاری بین دستگاه‌های متولی و حضور فعال و موثر تشکل‌های مردمی در برنامه‌ریزی و اجرا می‌تواند اثرات غیرقابل جبرانی را در کشور سبب شود. 
آقای جزی در حین بازدید از کارگاه عرقیات و اسانس‌گیری روستای لزور نیز گفت این کارگاه علاوه بر اشتغال‌زایی می‌تواند پشتوانه موثری برای تولید محصولات ارگانیک و توسعه گیاهان دارویی و کم آبخواه و حفاظت پایدار از عرصه‌های منابع طبیعی و محیط زیست محسوب شود. 
آقای جهانگیری پس از بازید از این طرح، ضمن ابراز خشنودی از اقدامات انجام شده اظهار داشت دولت سال 1394 را با تاکید بر توسعه روستایی، حمایت از کشاورزی و مدیریت منابع آب آغاز کرده است. همچنین اشتغال را در کشور یک نیاز عمده برشمرد که باید به آن دست یافت و گفت لازمه آن این است که به تولید داخلی کشور بطور ویژه توجه شود. تامین منابع مورد نیاز در بخش خصوصی و در بخش کشاورزی را مهم قلمداد کرد و ابراز داشتند راه آن این است که بخش خصوصی با اطمینان در فعالیت‌های اقتصادی و کشاورزی ورود پیدا کند. 
در این بازدید، آقایان حجتی-وزیر جهاد کشاورزی، هاشمی-استاندار تهران، جلالی-رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، رضوی- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، گرشاسبی-معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، موسوی-رییس جهاد کشاورزی استان تهران، مهری- فرمانداران شهرستان فیروزکوه، عبدی نژاد- مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران و جمعی از کارشناسان و مشاوران نهاد ریاست جمهوری معاون اول رییس جمهور را همراهی نمودند.