آقای جلالی رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در جلسه بررسی وضعیت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرمسار و طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک حبله رود خواستار مدیریت جامع در دستگاه‌های ملی و استانی با حضور استانداران و فرمانداران شدند و با توجه به چالش‌های شهرستان گرمسار بیان نمودند در نظام بهره برداری باید اولویت‌بندی را مد نظر قرار داده و مدیریت در تعیین اولویت می‌باشد.
ایشان با اشاره به عامل گرد و غبار کشور عراق خواستار مدیریت هرچه بیشتر در بهره برداری از منابع آبی شدند و اظهار داشتند با تقویت طرح حبله رود می توان به الگوی موفق در مدیریت منابع آب و خاک در کشور دست یافت.
آقای کاتب نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان خواستار آزاد سازي مراتع سياه كوه براي مدت 45 روز بعنوان مراتع بهاره چر شدند كه  باعث جلوگيري از فشار بي رويه دام بر مراتع قشلاقي شهرستان گرمسار مي شود.
آقای حیدریان در خصوص سیمای منابع طبیعی استان سمنان، اعتبارات مصوب سال 93، وضعيت اخذ اسناد مالكيت ملي و دولتي در استان سمنان، عملکرد بخش یگان حفاظت توضیحات مبسوطی را ارائه نمودند و هدف طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک حبله رود را دستيابي به الگوهاي مناسب برنامه‌ريزي، مديريت، اجرا، بهره‌برداري و پایش و ارزشیابی منابع طبیعی از طریق مشارکت جوامع محلی و تعميم و توسعه نتایج حاصله از طرح را به برنامه ملی حفاظت منابع طبیعی در مدیریت حوزه‌هاي آبخيز کشور دانستند در این جلسه مقرر شد افزایش اعتبارات در بخش واحد آبخیزداری پیگیری لازم صورت پذیرد و جهت کاهش فشار به مراتع قشلاقی شهرستان، آزاد سازی منطقه سیاه کوه جهت بهاره چر دامداران پیگیری انجام شود و جهت احداث گلخانه جهت کشت گیاه لگجی(کبر) هماهنگی لازم با مدیریت جهاد کشاورزی صورت پذیرد.
در ادامه آقایان جلالی و کاتب از نهالستان گیاه لگجی مربوط به شرکت تعاونی زنان روستای رامه حوزه آبخیز حبله رود بازدید و نسبت به غرس نهال لگجی اقدام نمودند.
لازم به ذکر است در این بازدید آقایان گرشاسبی معاون آبخیزداری امور مراتع و بیابان سازمان، طاهری فرماندار گرمسار، میرعماد رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان، جزی مدیر اجرایی ملی طرح حبله رود حضور داشتند.