در راستای تعمیم پروژه منارید به سایر شهرهای استان یزد و ارزیابی اقدامات اجرایی طرح حبله‌رود فرمانداران شهرهای مهریز، اشکذر، تفت، ابرکوه و معاونین فرماندار شهرهای میبد و یزد بهمراه مدیر کل امور روستایی استان یزد از اقدامات طرح حبله رود بازدید کردند.
در اولین روز این بازدید گروه با استقبال فرماندار دماوند و معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و اعضای شورای اسلامی وارد روستای آرو شدند و از پروژه‌های مختلف از جمله استخرهای سرند و الگن بازدید بعمل آوردند در این بازدید و در محل استخر سرند آقای بهرامی نماینده جوامع محلی توضیحاتی کامل در خصوص پروژه‌های مشارکتی روستای آرو و نحوه مشارکت روستائیان ارائه کرد و در ادامه کشاورزان منطقه سرند با اشاره به تاثیرات سازنده استخر سرند در نحوه آبیاری تحت فشار و صرفه جوئی در مصرف آب و زمان آبیاری و افزایش درآمد سرانه و استفاده بهینه از سطح زیر کشت از مسئولین طرح حبله‌رود و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تشکر و قدردانی نمودند. در ادامه پس از  بازدید از پروژه استخر آغوزدار گروه، روستا آرو را به مقصد روستای لزور در شهرستان فیروزکوه ترک کردند. 
در  این روستا ضمن بازدید از کارگاه تولید اسانس‌های گیاهی آقای زکریا شجاع، مدیرعامل شرکت ریزبرگ البرز در خصوص فعالیت طرح حبله‌رود در روستای لزور با محوریت مشارکت مردم در تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی، اجراء توضیحات کاملی را ارائه نمود و خانم شوکت اسفندیار نماینده جامعه زنان روستایی نیز توضیحاتی در خصوص شکل‌گیری این شرکت تعاونی و نحوه  ورود زنان به مباحث مشارکتی توضیحات کاملی را ارائه کرد و در ادامه با حضور در جمع مردم محلی در مسجد روستای طرود با ایشان به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.


در دومین روز بازدید جلسه‌ی کمیته ارزیابی و پایش منابع طبیعی استان با حضور معاون سیاسی امنیتی و انتظامی و اجتماعی استانداری سمنان و فرمانداران استان یزد، فرماندار سرخه، مدیر کل سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان استانداری و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان و.... در محل سالن کوثر استانداری سمنان برگزار شد. در این جلسه محمدرضا میرزایی با ابراز خرسندی از اجرای طرح مدیریت پایدار منابع آب و خاک حبله‌رود گفت: با تلاش‌های دولت در کشور اقدامات خوبی در راستای طرح‌های انتقال آب شمال به جنوب انتقال آب (دریای خزر و دریای خلیج فارس) صورت گرفته است که با پیگیری‌های جدی مسئولین شاهد تحقق اهداف این در طرح‌ها خواهیم بود. وی در ادامه از حضور فرمانداران استان یزد در استان سمنان ابراز خرسندی نمود و افزود: امید است با استفاده از تجارب و تبادل اطلاعات و دستاوردهای این طرح‌ها (حبله‌رود و منارید) شاهد توسعه و رشد در استان و توسعه و آبادانی کشور باشیم. وی افزود: امید است پروژه‌های مهمی که با مشارکت مردم و دستگاه‌ها در سطح استان انجام شده است استمرار یابد و بر تلاش و توجه جدی مسئولین و حل مشکلات طرح تاکید نمود.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام گرفته طرح حبله رود در سطح شهرستان‌های استان ارائه نمود همچنین آقای جزی مدیر اجرایی ملی طرح حبله رود و منارید به از نحوه اجرای طرح گزارشی را ارائه نمود. 
پس از اتمام جلسه کمیته ارزشیابی و پایش منابع طبیعی استان گروه از دهکده آبی نمونه شهرستان سرخه با حضور مسئولین استان یزد و فرمانداران ده شهرستان این استان صورت پذیرفت.آقای سعیدی نماینده کشاورزان روستای اسدآباد ضمن ارائه گزارش از مراحل اجرای پروژه با مشارکت مردم از محاسن و فواید اجرای این طرح به بهبود در روند آبرسانی مزارع و کاهش زمان انتقال آب از استخر ذخیره آب به مزارع دوردست، کاهش تلفات آب در مسیر حرکت و عدم نیاز به لایروبی مسیرهای آنتقال آب و کیفیت بالای آب اشاره نمودند. ایشان با ابراز خرسندی گفتند زمان انتقال آب را در برخی مسیرها تا یک ساعت کاهش یافته است و همچنین پس از تقدیر و تشکر از مسئولین استان و شهرستان، درخصوص همکاری با طرح حبله‌رود  در اجرای فازهای بعدی دهکده آبی نمونه این شهرستان اعلام آمادگی نمودند.
هیئت بازدید کننده با حضور در روستای فروان شکل گیری تشکل زنان فروان و نحوه فعالیت انان آشنا شدند و در پایان این بازدید با تشکیل جلسه در دفتر مرکزی طرح حبله رود در گرمسار نسبت به جمع بندی این بازدید دو روزه اقدام شد.