سازمان‌های مختلف، اقداماتی را جهت کنترل تخریب منابع طبیعی انجام می‌دهند اما اغلب این تلاش‌ها به طور پراکنده و بخشی‌نگرانه در مسیری جداگانه و براساس سیاست‌های خاص خود دستگاه‌ها دنبال می‌شود. بنابراین هماهنگی‌های بین بخشی و اتخاذ رویکردهای منسجم که مدیریت جامع منابع طبیعی را به همراه دارد، بسیار ضروری به نظر می‌رسد. جهت تحقق این هدف، طرح حبله رود با سایر پروژه‌ها در جمهوری اسلامی ایران تحت یک چتر واحد، همکاری و مشارکت می‌کند.
بدین منظور بازدیدی در روز دوشنبه  مورخ 7 مهر 93 با حضور مدیران پروژه‌های دفتر توسعه سازمان ملل از  پروژه‌های معیشتی طرح حبله رود در استان‌های تهران و سمنان صورت پذیرفت.
بازدید با توضیحات خانم کریمی پور کارشناس فنی طرح حبله رود در خصوص اهداف، رویکردها و دستاوردهای طرح از روستای فروان آغاز شد و سپس تیم بازدید کننده در جلسه‌ای با حضور فرماندار و بخشدار شهرستان آرادان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان،  مدیر ملی اجرایی پروژه های بین المللی حبله رود و منارید و جمعی از دست اندرکاران استانی و ستادی طرح حبله رود شرکت نمودند  در این جلسه آقای افشار نادری فرماندار آرادان برداشت بی‌رویه‌ از منابع آب بالادست حوزه از طریق حفر چاه‌های غیرمجاز، طرح توسعه کشاورزی  را ‌تأثیر گذار بر منابع آب پایین دست حوزه  دانستند.

خانم رامه، مدیرعامل تشکل زنان رامه طرح حبله‌رود را از جنبه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در زندگی روستائیان اثرگذار دانستند و اظهار داشتند، کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی برگزار شده منجر به افزایش آگاهی مردم در زمینه مدیریت منابع آب و خاک و  اقدام آنها برای جلوگیری از تخریب سرزمین  و توانمند ساختن آنها برای تأمین امرار معاش از طریق کاشت و بهره‌برداری از محصولات فرعی مرتع، پرورش زنبور عسل، و ... شده است. ایشان از طرح حبله رود و اقدامات آن بعنوان یک دانشگاه و کلاس‌های درس برای روستائیان یاد کردند.
آقای شاه حسینی، مدیر عامل تشکل باریجه کاران رامه اظهار داشتند با کمک طرح حبله‌رود از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سطح آگاهی مردم نسبت به اهمیت و ارزش محصولات فرعی مرتع، کاهش تعداد دام و اثرات آن بر کنترل سیلاب افزایش یافت.
سپس تیم بازدید کننده از کارگاه رشته‌بری خانم‌ها و پروژه بیابان‌زدایی در پایلوت عبدل آباد استان سمنان نیز بازدید بعمل آوردند.
بعد از بازدیدهای استان سمنان گروه عازم شهرستان فیروزکوه شد. در این مرحله از بازدید که با حضور آقای گرشاسبی معاون آبخیزداری و امور مراتع و بیابان و قائم مقام مدیر ملی پرژه های بین الملی حبله رود و منارید و آقای مهری فرماندار شهرستان فیروزکوه و سایر مسئولین شهرستان همراه بود از روستای لزور  و نهالستان کشکرز  و کارگاه گیاهان دارویی و عرقیات ریزبرگ البرز  بازدید بعمل آمد و فرماندار شهرستان فیروزکوه انجام چنین بازدید‌هایی را موجب دلگرمی  و شکوفایی بیشتر استعدادها و ظرفیت های انسانی و جوامع محلی دانستند و بر لزوم افزایش کیفیت کارها و پروژه‌ها و نیز بر شناسایی آسیب‌هایی که طرح را تهدید می نماید تاکید ورزیده و به آمادگی دستگاه دولت و فرمانداری جهت  در اختیار نهادن تسهیلات مورد نیاز طرح و جوامع محلی جهت خیزش مجدد روستای لزور و موفقیت بیش از پیش  این روستا قول مساعد دادند.
آقای شجاع نماینده جوامع محلی با ارائه توضیحات جامعی در مورد نهالستان کشکرز و تعاونی ریزبرگ البرز در خصوص بهره اقتصادی طرح‌های مذکور و حل مشکل سیل حوزه صحبت نمودند.