در راستای حساس‌سازی و تعامل هرچه مطلوبتر مسئولین دولتی حوزه آبخیز حبله رود (استان‌های  تهران و سمنان) و هماهنگی‌های بین‌بخشی و اتخاذ رویکردهای منسجم بین پروژه های بین المللی که مدیریت جامع منابع طبیعی را به همراه دارد برنامه بازدیدی از فعالیت‌های اجرا شده پروژه منارید در پایلوت بهاباد یزد طراحی شد.
با هماهنگی بخش‌های مختلف از جمله سازمان ملل متحد، وزارت امور خارجه، استانداری تهران و سمنان و فرمانداری شهرستان‌های حوزه آبخیز حبله رود این بازدید صورت گرفت  در اولین روز این بازدید جلسه کمیته مدیریت حوزه آبخیز حبله رود و  آشنایی با تجارب پروژه منارید در خصوص تقویت و انسجام سازمانی برگزار شد در این جلسه آقای جزی، مدیر اجرایی پروژه‌های منارید و حبله رود توضیحاتی در خصوص  اهداف و برنامه‌های طرح حبله‌رود  ارائه کردند.
 در ادامه گزارشی از برنامه آمایش سرزمین در حوزه بنکوه، در قالب پاورپوینت توسط خانم کریمی پور، کارشناس فنی حبله رود ارائه شد. ایشان دو مسئله مهم در حبله رود را منطقه‌ای نمودن آب و ایجاد دبیرخانه‌ای جهت ارتباط ارگان‌ها با یکدیگر عنوان کردند.
در این جلسه آقای بابایی معاون استاندار یزد اظهار داشتند که اقدامات عملی باید ارزش افزوده را بیشتر، قیمت تمام شده را کمتر و بهره‌وری را افرایش دهد.
 روز چهارشنبه مورخ 30/07/ 93  بازدیدی از روستای آسفیج و کمکوئیه در 35 کیلومتری بهاباد – سایت منارید انجام شد، که فرماندار بهاباد اظهار داشتند اشتغال، عدم استفاده از منابع و پایین بودن بهره وری، از مشکلات عمده این شهرستان و روستاها بشمار میرود که باید به این موضوع توجه خاصی مبذول داشت و از تجارب سطح ملی استفاده نمود.


در روستا چندین طرح معیشتی خرد، نانوایی، فروشگاه ایجاد شده است، همچنین زنبورداری با حدود 50 کندو انجام شده است و دام در این ناحیه کاهش یافته است. همچنین ضمن بازدید از روستای وحدت آباد از موزه مردم شناسی که لوازم، ادوات کشاورزی و دامداری قدیمی توسط اهالی روستا جمع آوری شده بود  بازدید بعمل آمد.
خواسته عمده روستائیان و  مشارکت کنندگان در پروژه منارید حمایت مادی، معنوی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جهت  کشاورزی و دامداری مطلوب تر عنوان شد. البته مردم روستاهای مورد بازدید با وجود محدودیت‌های بسیار از جمله آب، خاک و  مسائل اقتصادی با عزمی راسخ و پشتکار زیاد و با باورهای خود به این پروژه و اهداف آن اعتماد کرده و با همه وجود برای توسعه و اعتلای روستای خود تلاش می‌کنند و البته مسئولین محلی هم تعامل خوبی با روستائیان دارند.